Рідкісну золоту монету продали за 7,4 мільйона доларів

Рідкісна золота монета, виготовлена ​​в 1787 році ювеліром Брашером і отримала назву «дублон Брашера», була продана на аукціоні за 7,4 мільйона доларів. Як відзначає Associated Press, таким чином вона стала однією з найдорожчих золотих монет, що коли-небудь пішли з молотка.

«Дублони Брашера» користується популярністю у колекціонерів, оскільки вважається першою монетою, що карбувалися в США із золота з доларовими номіналом. Монета вагою 26,66 грама (менше унції золота) в 1787 році оцінювалася в 15 доларів. У середині грудня унція золота на світовому ринку коштує більше 1,6 тисячі доларів.

В останній раз ця монета продавалася в 2004 році – тоді за неї заплатили близько трьох мільйонів доларів. Це єдиний «дублон», на якому ініціали майстра – EB – викарбувані на грудях орла, зображеного на монеті. На решті п’яти відомих «дублони Брашера» ініціали знаходяться на лівому крилі орла.

Посередником в угоді виступала компанія Blanchard and Co, що спеціалізується на продажі золотих монет. За даними агентства, «дублон Брашера» викупила інвестиційна компанія з Уолл-Стріт, імена покупця і продавця не розкриваються.

Монета Брашера отримала назву «дублон», оскільки важила приблизно стільки ж, скільки іспанський золотий дублон, широко поширений в колоніальній Америці.