Оцінка монет. Або де продати або купити монети?

Дорогі читачі, останнім часом усе частіше відвідувачі блогу пишуть мені з проханням оцінити монети. Отож, я і вирішив написати статтю на дану тему.

Не варто зайвий раз наголошувати, що оцінка монет є один з найбільш важливіших атрибутів нумізматики, і за своєю значимістю правильна оцінка це не тільки істотна економія ваших коштів, а й часом єдина можливість захистити себе від придбання підробки. Та насапмперед, оцінка монет, це дуже цікаве заняття. Уявіть собі таке – мідна нісенітниця округленої форми, провалялася за бабусиним комодом близько півстоліття, оцінюється в досить таки кругленьку суму. Але, на жаль, буває і навпаки, тільки лише господар старовинної монетки, почне витати в хмарах і будувати ілюзії з приводу її очікуваної оцінки, як в підсумку ціна – 15 гривень!

Звісно, кожна монета має свою індивідуальну вартість, яка визначається багатьма факторами. І не кожна людина здатна точно і правильно визначити вартість конкретної монети. Для початківця нумізмата не складе особливих труднощів хоча б приблизно оцінити ту чи іншу монету, ті ж люди, які професійно займаються скупкою та продажем цінних монет можуть це зробити з ідеальною точністю.

Більшість початківців колекціонерів вважають, що для адекватної оцінки монет можна обмежитися лише відповідними каталогами, яких зараз безліч, як на прилавках книжкових магазинів, так і на просторах інтернету. Але на жаль не все так просто на справі. Реальна оцінка монет можлива лише тоді, коли враховується не тільки вартість згідно з даними наданими каталогом, але також коли враховується дійсний стан монети. Оцінка монети в чималому ступені залежить від правильності виконаної чистки, а також від наявності виробничого браку.

Більшість антикварних магазинів нерідко пропонують послуги пов’язані з оцінкою монет, подібні послуги підтверджуються письмовим свідченням, де вказується реальна вартість монети. Але на превеликий жаль доводиться визнати, що в подібних закладах на точну і адекватну оцінку ваших монет розраховувати не доводиться. Не варто забувати про те, що вони, перш за все бізнесмени, а ви для них лише клієнт. Єдино в чому такі ділки зацікавлені, так це в якнайшвидшій оплаті, але якщо ваша монета реально володіє великою вартістю, вони постараються викупити її у вас за безцінь. І на прикрість в більшості випадків не варто навіть сумніватися в подібному результаті.

Але не варто передчасно впадати у відчай, оскільки є реальний спосіб отримати компетентну, а головне чесну пораду з оцінки монет, про те, де купити монети, і про те, де продати монети з вигодою для себе, адже ви, безсумнівно, цього і домагаєтеся? Цим рятівним виходом з положення, світлом в кінці тунелю є численні форуми нумізматів. Найцікавіше, що більшість відвідувачів цих форумів – колекціонери, своєрідні борці за ідею, “безсеребреннікі”.

Зареєструйтеся на форумі та створіть тему, типу – «продати монети», і прикріпіть якісне фото вашої монети. Ентузіасти – нумізмати без всякої особистої вигоди скажуть вам, яка реальна вартість монети на сьогоднішній день. Ще одна причина для реєстрації на подібних форумах полягає в тому, що серед безлічі дилетантів ви зустрінете іменитих фахівців, які для взаємовигідного спілкування вийшли «в люди».

Тепер саме час поговорити про те, як правильно продати монети. Для початку слід усвідомити для себе пару прописних істин. По-перше якщо вам необхідно продати цінну монету за її справжньою вартістю, а не скинути як небудь швидше, і, як правило, дешевше, то не варто витрачати свій дорогоцінний час на:

  1. Розміщення свого оголошення у відповідних розділах в інтернеті. Все одно ваше оголошення про продаж монет ніхто, крім професійних скупників, не прочитає. Серйозні покупці до подібних оголошеннях, як правило, не придивляються.
  2. розміщення свого оголошення про продаж монет на форумах, так як крім хороших оцінювачів та безгрошових ентузіастів, там теж нічого серйозного ви не знайдете. Саме тому вигідний продаж ваших монет там навряд чи передбачається. Серйозний покупець, звичайно ж, на такі форуми заходить але найчастіше за цінною радою, і за об’єктивною оцінкою, але тільки не за покупкою. Більш того, єдиний, але вагомий недолік майже всіх нумізматичних форумів полягає в тому, що вони не несуть ніякої відповідальності за оголошення, які вони публікують. А якщо немає ніякої відповідальності, то і купити монети з їх допомогою серйозні покупці не захочуть. Всі відвідувачі форумів, які вам будуть регулярно посилати свої пропозиції, всього лише хочуть купити ваші монети за мінімальною ціною. Розміщення оголошення на форумі дасть свої позитивні результати лише в тому випадку якщо вам необхідно продати монети швидше, тим більше ви сумніваєтеся в їх цінності.

З нашої точки зору єдиний вірний шлях продати монету, це вдатися до допомоги аукціону, яких зараз чимало як відповідальних і серйозних так і не дуже, головне зробити правильний вибір.

Серйозні покупці давним-давно, перестали ходити по нумізматичним клубам, всіляким розвалам і подібних місцях. Більш того реальний покупець швидше за все не знає, і навряд чи захоче знати, де ці місця знаходяться. А що ви власне думали? Інтернет повсюдно вносить свої корективи у все, що відбувається навколо нас, і нумізматика не стала винятком. Навіть старі й імениті колекціонери захочуть купити монети, саме там, враховуючи масовість і відносну конфіденційність Інтернету. І тому вони давно спілкуються між собою за допомогою віртуальної мережі. Купити монети в цьому випадку набагато легше і простіше. Потенційний покупець замість того щоб мати справу з неохайними торгашами, економить свій час і відвідує онлайн аукціон. Купити або продати свої монети ви зможете в комфортних домашніх умовах, які вам дозволять зосередитися на процесі і не допустити прикрих помилок.

Ще одне питання, яке хвилює багатьох початківців нумізматів – де продати монети, і як їх вигідно продати? Продаж монет, так само як і продаж будь-якого іншого товару, припускає те, що ви постараєтеся продати їх за найбільш вигідною а, отже, і високою ціною. А для цього вам необхідно знати, яким чином можна підвищити вартість монети? Майте на увазі, що у кожного продавця є з цього приводу секретні міркування, якими він з вами ні за що не поділиться. Саме тому тільки для вас ми відкриємо пару своїх секретів про те, як підвищити початкову вартість монети. Головним ціноутворюючим фактором в оцінці монет, зрозуміло є їх зовнішній вигляд, і чим він презентабельно, тим вартість монети вище. І ось ми плавно підійшли до передпродажної косметичної підготовки. Та все саме так, вам доведеться дуже постаратися, щоб недоліки вашої монети нікому не впадали в очі. Найпростіший приклад, поява зелених оксидів на поверхні монет, вони дуже просто очищаються, але пам’ятайте це лише тимчасова міра і незабаром вони виникнуть знову. Тому, як тільки ви привели монету в ідеальний вид, постарайтеся її швидше продати! Велику важливість у продажу монет на форумах має якісна фотографія в хорошому розмірі. Постарайтеся сфотографувати свою монету в самому гідному і вигідному ракурсі, це обов’язково приверне потенційних покупців до вашого оголошення.

При продажу ваших монет постарайтеся забезпечити покупця вичерпними і відповідними коментарями. Тобто якщо ви намагаєтеся продати монети на форумі, забезпечите їх хорошими коментарями ре6кламного характеру, пообіцяйте можливість розумних знижок. Зрештою, імпровізуйте і ваш покупець, безсумнівно, вас знайде.